Finišavo 2016 m. lapkritį pradėtas projektas "Žvaigždė rytuose"

Projektas "Žvaigždė rytuose", kurio tikslas buvo lapkričio 1 d. - gruodžio 5 d. surinkti ir paruošti 6000 dovanų nuo karo nukentėjusiems vaikams, pasiekė finišą. Projekto organizatoriai džiaugiasi sėkminga 2016 m. kampanija, kurios metu buvo paruošta ir išdalinta 4180 dėžučių su dovanomis pabėgėlių vaikams (2014 m. projektas surinko 3550, 2015 m. - 3560 dovanų dėžučių).

"Žvaigždė rytuose" komanda dėkoja visiems aukojusiems ar kitaip prisidėjusiems prie projekto įgyvendinimo. "Šias dovanas aukojo pavieniai žmonės bei grupės, šeimos bei viengungiai, jauni bei vyresnio amžiaus žmonės, darželiai, mokyklos, bažnyčios bei verslo atstovai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos bei Suomijos. Esame be galo dėkingi kiekvienam prisidėjusiam už jūsų meilę karo nuskriaustiems vaikams. Jūsų mintys bei jausmai materializavosi ir tapo nuostabiomis dovanomis, kurias mes išdalinome
vaikams! Dar kartą ačiū jums!" - savo padėkos laiške rašė projekto komanda.

Apačioje skaitykite detalesnę informaciją apie 2016 m. vykusio projekto "Žvaigždė rytuose" eigą (ištrauka iš projekto organizatorių laiško).


Sudano vaikai
Šių metų naujovė buvo "Padovanokite už mane" galimybė. Mes pažadėjome kiekvieną 25 eurų auką paversti dovana vaikams. Viena iš mūsų norimų pasiekti grupių buvo Sudanopabėgelių vaikai Egipte. Dėl didelės korupcijos bei nelanksčiai veikiančios muitų sistemos siųsti konteinerį su dovanomis į Egiptą yra ne tik sudėtinga, bet ir rizikinga. Todėl pakeitėme įprastą strategiją ir į šią šalį išsiuntėme savanorių komandą su jūsų paaukotais pinigais, kuri vietoje nupirko dovanas, jas gražiai supakavo bei išdalino vaikams. Ši komanda Egipte darbavosi sausio 13 - 22d.

2013m. pietų Sudane prasidėjo pilietinis karas tarp valdžios bei jai priešingų jėgų. Praėjusiais metais Sudano pabėgelių skaičius viršijo milijono ribą ir prisijungė prie tokių valstybių kaip Sirija, Afganistanas bei Somalis, kurios taip pat turi virš milijono pabėgelių. Deja Egipte šie pabėgeliai taip pat nėra laukiami. Jiems tenka susidurti su įvairiausio plauko diskriminacija bei netinkamu elgesiu, tačiau jie bent jau turi kur prisiglausti. Rafaelio sudaniečių pabėgelių mokykla (Rafael’s Sudanese Refugee School) yra įsikūrusi Kairo priemiestyje Arbavane. Paklausus kodėl buvo pasirinkta būtent ši vieta mokyklai, išgirdome, jog čia sudaniečiai nėra mušami kaip kitose miesto dalyse. Mūsų komandai pavyko ne tik supakuoti 250 dovanų dėžučių, bet ir aplankyti sudaniečių namus. Didžiausią įspūdį paliko tai, jog namai atrodo tarsi “iššluoti”. Jokių baldų, jokių piešinių ant sienų, tik keletas čiužinių ant cementinių grindų bei užklotai. Turint omenyje, jog pastatuose nėra šildymo, atrodė taip, lyg vaikai būtų apsirengę visus savo turimus drabužius ir vistiek labai sušalę.

Trečiadienis, sausio 18-oji buvo labai džiugi diena Rafaelio sudaniečių pabėgelių mokykloje. Mokyklos direktorius pristatė mūsų komandą bei paprašė papasakoti vaikams kodėl jiems atvežėme dovanų. Pasipylė didžiulis džiaugsmas vaikams išpakavus dovanas, kuriose buvo galima rasti pliušinių žaislų, saldumynų, spalvinimo priemonių, mašinėlių, kojinių, pirštinių, marškinėlių, pledų bei daugybę kitų dalykų. Mėgstamiausi vaikų daiktai buvo šokdynės ir futbolo kamuoliai. Kitą dieną netgi buvo surengta speciali sporto bei žaidimų šventė stadione. Nuotraukoje galite matyti, jog visi atsinešė savo šokdynes bei kamuolius. Atmosfera prisipildė juoko ir džiaugsmo! Nors šie vaikai ir toli nuo savo namų, jūs privertėte juos šypsotis bei nors trumpam pamiršti dienos vargus! Siunčiame jums didžiulį jų dėkingumą!

Dėkojame fotografui Billy Locs už įamžintas akimirkas. Norėdami pamatyti daugiau nuotraukų iš Egipto, paspauskite ant nuorodos: http://clients.billijs.lv/gallery/3963457/ photo/509107517

Sirų bei irakiečių vaikai

Norime pasidžiaugti, jog konteineris su jūsų dovanėlėmis sirų bei Irako pabėgelių vaikams jau pasiekė Jordaniją. Šį mėnesį tenai vyks ir mūsų komanda, kuri lankys pabėgelius bei dalyvaus dovanėlių dalinime. Grįžę jums atsiųsime dar vieną naujienlaiškį ir pasidalinsime dar daugiau nuostabių akimirkų.

Palaikykime ryšį!

Jūsų Žvaigždė rytuose komanda

 

Renginio galerija

Ankstesnis įrašas
Sekantis įrašas